#
Mudurnu Helva
Küçük Bir Şekerci Dükkânı

ARBİL HELVACILIK GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 'nin geçmişi çok eskiye dayanır.

İlk olarak Abdullah ÖZBEK 1930’lu yıllardan itibaren baba mesleğinin devamı olarak açtığı şekerci dükkanında, saray helvası ve şekercilik ürünlerinin üretimine başlamış ve uzun yıllar Mudurnu halkına hizmet vermiştir.

1985 yılında ARBİL HELVACILIK LTD. ŞTİ. kurularak, üretim faaliyetlerine bu firma adı altında devam edilmiş.

1997 yılında üretim faaliyetleri içerisine tahin, pekmez, tahin helvası ve kahvaltılık ürünler de ilave edilerek, personel sayısı arttırılmıştır.


Başlangıçta sadece küçük bir şekerci dükkânı iken; şu anda en son teknolojiyle tüm üretim makinaları ve donanımı yenilenen, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini daha da artıran firmamız, kurduğu modern laboratuvarda, hammaddeden son ürüne kadar bütün ürünleri sürekli olarak test etmektedir.

Kuruluşundan bu yana kalite geleneğinden ödün vermeyen ve 2000 yılında ISO 9000 Kalite Belgesini. 2009 yılında ise en son versiyonu olan ISO 9000:2008 kalite belgelerini alan firmamız ayrıca 1S0 22000 ve HACCP belgeleri ile kalite ve lezzetin yanı sıra üretimin tüm aşamalarında hijyen koşullarını da sağlamıştır. Kaliteli üretim en önemli firma politikamızı oluşturmaktadır ve üretimden yönetime tüm personelimiz tarafından bir hayat felsefesi haline dönüştürülmüştür.